Kortare rundor var kul, men ibland missde man nästan hela rundor. Jag var inte beredd på det, kanske skulle ha flaggats hårdare för redan i anmälningstråden. Vet iofs inte om det hade hjälpt så mkt
Verkligen. Snyggt av dig, vi andra var nog lite paralyserade. Och som Anth sa, till slut fick man bara låta det vara och hoppas att ulvarna tolkade det som att vi fejkade avståndstagande. Vi hade ju faktiskt bestämt redan i r1 att vi skulle rösta på Janne ibland.
Äff, missade slutet av förra rundan. Sorry Vimes, simma lugnt!
Ehm tja alltså nu vet jag inte. Ulven hängde alltså sin polare. När det inte behövdes. Utan bara för att få lite grönpoäng, och sen hoppas kunna klara sig tillräckligt länge för att lista ut med jävligt hög sökerhet vem Janne är...
Jag venne riktigt vad jag tycker om Vimes. Som sagt, snajpen tycker jag inte är ulvig.
Det är framförallt att han är siste man kvar förutom jag själv som inte lynchade Octagonal, som gör att jag misstänker honom.
Ja alltså, om anth och octa var ulvarna så kunde de liksom inte rädda varandra utan kunde lika görna rösta på varandra (eller ja, de kunde förstås ha försökt skapa ett nytt drev mot en trrdje lirare. Det mins jag inte om det verkade göras npgra sådana försök)
Najs med en köttig försvarspost, @Vimes. Men:
Nu låter det istället som att det är du som inte är med på noterna. Nä, jag tror vi hänger dig först och sen får jag och Impe nakenbrottas i hummersås i nästa runda om du nu skulle vara bybo.
En alternativ förklaring till röstresultatet i R2 är förstås att det är Octa och Anth som är ulvarna. Inte mycket annat att göra då än att rösta på varandra.
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.