Fenix 2025?

Gustav Lorentz

a.k.a. McKatla
Joined
2 Aug 2010
Messages
1,204
Har det kommit något nummer av Fenix i år? Sista i min hög är 2024:6, och jag vet inte om det beror på att min prenumeration löpt ut eller om det inte kommit något nummer sedan dess.
 

Syghrid

Veteran
Joined
27 Dec 2024
Messages
5
Location
Stockholm
Som Robert skriver har det inte kommit något nummer i år då redaktionen varit inlagd på sjukhus men vi hoppas att det ser ljusare ut framöver.

Jag har ritat illustrationer till kommande nummer och även om jag inte är den mest insatta, så tror jag att det är påväg och har hört rykten att det skulle bli ett dubbelnummer (men det är jag inte säker på utan hoppas mest att vi kommer upp på banan igen).
 

Syghrid

Veteran
Joined
27 Dec 2024
Messages
5
Location
Stockholm
Ja, jag hoppas bara att han mår tillräckligt bra för att orka just nu och inte känner för mycket press. Han har ju ny operationstid i slutet av Juni om jag minns rätt och det är ju förståeligt om han har svårt att få ihop logistiken... (Jag hör till såna där människor som är väl införstådd fram till tryck men osäker på vilka steg som vidtar när det går från produktion till distribution)
 
Top