Forumträff Forumsöl i Stockholm

Dante

Bäst i Sverige på rollspel
Staff member
Joined
17 May 2000
Messages
10,100
Location
Stockholm
Tjipp!

Med allt prat om fester och sånt kom jag på att det är ungefär fjorton månader sedan den senaste forumsölen här i kgl. huvudstaden.

Så varför inte hålla en till?

Jag föreslår fredan 17 februari (dvs. veckan före lön för att minimera risken att vi inte får plats) på BAGS*. Från kl. 17, typ.

Anmäl intresse här så kanske jag kan boka bord ifall vi blir många.

* Bishop’s Arms Gamla stan, ju. Tyska brinken 36.
 
Så trevligt! Den 17:e februari funkar alldeles utmärkt för mig! 👍
 
Det brukar ju vara väldans trevligt. Lägger in det i kalendern och ser om jag kan få till några fler ärenden i huvudstaden!
 
OM någon Cool typ dyker upp kan jag väll göra det också, men blir det bara gnälliga gubbar så har jag bättre saker för mig :P
 
Jag skulle vilja dyka upp men i nuläget så har jag inte råda att gå ut och dricka öl. :gremfrown: Detta då jag för stunden är en fattig student.
 
Jag sa förra gången att jag kanske skulle gå nästa gång, och det är ju nu det.
 
Nu är det insålt hos sambon...så hinner jag bara bli frisk från feberförbannelsen någon ond trollkarl kastat på mig, så dyker jag upp!
 
Jag skulle vilja dyka upp men i nuläget så har jag inte råda att gå ut och dricka öl. :gremfrown: Detta då jag för stunden är en fattig student.

Jag bjuder dig på en eller några öl om jag dyker upp! Putta på mig nån dag innan så att jag kan meddela hur det blir.
 
Back
Top