Nekromanti Vem är du i Midgård?

Fenix

Warrior
Joined
7 Nov 2003
Messages
277
Location
Stockholm
Alex C Eriks och Overdose Entertainment har gjort i ordning ett litet flashspel där du genom att svara på några enkla frågor får reda på vem du är i Midgård. Du hittar det i Fenix artikelarkiv.

Tove & Anders
 
Yes !!

Bwhahahahaa !!
Så jäkla skoj !! Strörtrolig länk ju !!
Av en ren händelse så blev jag Gimli....... :gremgrin: :gremgrin:
 
Jag blev Sauron! Huh! [NT]

NT = No Text (Ingen text)
 
Men...! Jag med. Storskurken själv... [NT]

NT = No Text (Ingen text)
 
Ormstunga

»Du är elakingen Ormstunga
Du gillar inte att gilla. Du gör det som behövs för att ta dig fram i världen. Du hänger med rätt folk, säger rätt saker och har svarta kläder. Dina polare gillar dig, eftersom du är snygg, cool och får saker gjorda. Hänsyn och omtänksamhet är du sämre på. Du är en komplex och intressant karraktär men elak, arrogant och självcentrerad. Innerst inne längtar du bara efter kärlek.»

Tja, tar gärna emot kommentarer från de som snackade med mig i helgen, stämmer min Midgård-karraktär?

/Seinet Wintermute - Sitter och softar vid sin svarta komputter nu
 
Re: Du verkade inte SÅ elak ;) [NT]

Men vad f*n, jag är ELAK, sådetså!!! semikolon slutparantes

/Seinet Wintermute - Skall slagga snart...
 
lokomotivet är en ormtunga?

stämmer det efter helgens träff? *ack*
så elak var jag väl inte? *funderar*

»Du är elakingen Ormstunga
Du gillar inte att gilla. Du gör det som behövs för att ta dig fram i världen. Du hänger med rätt folk, säger rätt saker och har svarta kläder. Dina polare gillar dig, eftersom du är snygg, cool och får saker gjorda. Hänsyn och omtänksamhet är du sämre på. Du är en komplex och intressant karraktär men elak, arrogant och självcentrerad. Innerst inne längtar du bara efter kärlek.»
 
Tydligen ingen alls, får inte det hela att fungera.

Fast jag har ju redan en aning om vem jag vill vara/är.

Haft alias som Rosa Kattun juh... mat är gott, trädgårdar är mysigt - önskar bara jag hade lika mycket skinn på näsan som henne. :gremsmile:

Men jag slår vad om att det inte finns med många sådana damer i flashen i alla fall. Det finns ju inte många närvarande damer heller i ringen.

Få se, Galadriel är aktiv, Rose är något aktiv, en viss kärring är aktiv.... hm... Några sköna damer som slåss... ah, nu förstår jag varför inte rollspel tar upp så många damer...

:gremsmile:
 
Sammyboy

Stämmer rätt bra faktiskt. För övrigt undrar jag vem mannen, myten, legenden: Saint är? :gremsmile:
 
Inte att förglömma mig[ANT]

Jag slappade och sov I Vattnadal... men likförbannat fick jag några dagar skäggstubb, ett trasigt svärd och ett taskigt självförtroende. Jo just ja, inte att förglömma hopplös kärlek till ett alvfruntimmer och en utdöd släkt. (kanske inte var så illa det där sista)
 
Jag blev också Aragorn...

...men det är väl ingen som är förvånad? Jag både är och har blivit honom förut... Fast ska jag vara allvarlig tycker jag det här testet var lite larvigt jämfört med de andra jag gått igenom.
 
Back
Top